مارکتینگ چیست و چرا همه‌ی ما به دانش مارکتینگ احتیاج داریم؟

مارکتینگ- پرتقال آبی

فهرست مطالب

مارکتینگ چیست؟

مارکتینگ در زبان فارسی بازاریابی ترجمه می‌شود. در این مقاله ما به تعریف مارکتینگ و انواع آن خواهیم پرداخت.

فرقی ندارد که بیزینس شما در چه سایزی قرار دارد. شما برای سبقت گرفتن از رقبا و به دست آوردن بیشترین سهم بازار، احتیاج به دانش مارکتینگ و برای تبدیل شدن به یک برند به دانش برندینگ احتیاج دارید.

تعاریف (انجمن مارکتینگ آمریکا) از بازاریابی و تحقیقات بازاریابی هر سه سال یک بار توسط یک هیئت متشکل از پنج محقق فعال، بررسی و اصلاح می شود.

تعریف بازاریابی

بازاریابی مجموعه ای از اقدامات، نهاد‌ها ، و فرآیندهایی برای خلق کردن، ارتباط برقرار کردن، تحویل دادن و معاوضه پیشنهادات است که برای مشتریان، شرکا و در مقیاس بزرگتر برای جامعه ارزشمند است. این آخرین تعریف از سال 2017 از بازاریابی است.

تعریف تحقیقات بازاریابی

تحقیقات بازاریابی عملکردی است که از طریق اطلاعات ، مصرف کننده نهایی، مشتری و افراد را به بازاریاب متصل می کند. اطلاعات برای شناسایی و تعریف فرصت ها و مشکلات بازاریابی، تولید، اصلاح و ارزیابی فعالیت های بازاریابی، نظارت بر عملکرد بازاریابی و بهبود بخشیدن درک بازاریابی به عنوان یک فرآیند می شود.

تحقیقات بازاریابی اطلاعات مورد نیاز برای پرداختن به این مسائل را مشخص می کند ، روش جمع آوری اطلاعات را طراحی می کند ، روند جمع آوری داده ها را مدیریت و پیاده سازی می کند ، نتایج را تجزیه و تحلیل می کند و یافته ها و پیامدهای آنها را به اطلاع می‌رساند.

تعریف برند

علامت تجاری نام ، اصطلاح ، طرح ، نماد یا هر ویژگی دیگری است که کالاها یا خدمات یک فروشنده را از سایر فروشندگان متمایز می‌کند.

(ایزو) استانداردهای یک برند اضافه می کند که (برند یک دارایی نامشهود است)  که هدف آن ایجاد تصاویر و ارتباطات متمایز در ذهن سهامداران است و از طریق منافع اقتصادی ایجاد ارزش میکند.

انواع بازاریابی

بازاریابی تأثیرگذاری ( اینفلوئنسر مارکتینگ)

طبق انجمن تبلیغات ملی اینفلوئنسر مارکتینگ بر استفاده از افرادی که بر خریداران بالقوه نفوذ دارند متمرکز است و فعالیت های بازاریابی در اطراف این افراد برای هدایت یک پیام تجاری به بازار بزرگتر است.

در اینفلوئنسر مارکتینگ به جای ارتباط مستقیم با یک گروه بزرگ از مصرف کنندگان از یک نام تجاری یا افراد تاثیرگذار ( که می تواند شامل افراد مشهور، تولیدکنندگان محتوا و مدافع مشتری ها و کارمندان باشد) استفاده می شود تا پیام را از طرف آنها برسانند.

بازاریابی رابطه ای

طبق گفته انجمن تبلیغات ملی بازاریابی رابطه ای به استراتژی ها و تاکتیک های تقسیم بندی مصرف کنندگان برای ایجاد وفاداری اشاره دارد.

بازاریابی از اهرم هایی استفاده می کند که شامل اطلاعات بازاریابی، رفتار تبلیغات و تجزیه و تحلیل است تا مصرف کنندگان را دقیقا هدف قرار دهد و برنامه های وفاداری ایجاد کند.

بازاریابی ویروسی (وایرال )

بازاریابی ویروسی یک پدیده بازاریابی است که افراد را برای انتقال پیام بازاریابی تشویق می کند.

نام مستعار “ویروسی” انتخاب شده زیرا افرادی که در معرض پیام قرار می گیرند تقلید رفتاری از روند انتقال ویروس یا بیماری از یک شخص به شخص دیگر دارند.

بازاریابی سبز

بازاریابی سبز به توسعه و بازاریابی محصولاتی گفته می شود که فرض می شود از نظر محیط زیست ایمن هستند (به عنوان مثال ، برای به حداقل رساندن تأثیرات منفی بر محیط فیزیکی یا بهبود کیفیت آن طراحی شده اند)

این اصطلاح همچنین ممکن است برای توصیف تلاش برای تولید ، تبلیغ ، بسته بندی و بازیابی محصولات به روشی حساس یا پاسخگو به نگرانی های زیست محیطی استفاده شود.

بازاریابی کلمات کلیدی

بازاریابی کلمات کلیدی شامل قرار دادن پیام بازاریابی در برابر کاربران بر اساس کلمات کلیدی و عباراتی خاص است که آنها برای جستجو استفاده می کنند.

یک مزیت اساسی این روش این است که به بازاریاب ها این توانایی را می دهد تا با پیام مناسب در زمان مناسب به افراد مناسب برسند. برای بسیاری از بازاریاب ها ، بازاریابی کلمات کلیدی در هنگام ورود کلمات کلیدی خاص به قرار دادن تبلیغ منجر می شود.

بازاریابی چریکی

بازاریابی چریکی یک استراتژی بازاریابی غیر متعارف و خلاق را توصیف می کند که هدف آن کسب حداکثر نتیجه از حداقل منابع است.

انواع مختلف بازاریابی و استراتژی های آن‌ها وجود دارد که ما در این مقاله سعی بر معرفی پرتکرار ترین و معروف‌ترین های آن‍ها داشتیم.

نویسنده:

جهت دریافت آخرین مقالات

محتوای مشابه

branding and its importance

اهمیت برندینگ

اهمیت برندینگ در نگاه اول شاید وقتی به اهمیت برندینگ فکر می کنید یاد یک سری اشکال،حروف و رنگ می افتید. اما اگر کمی عمیق

09999965640