چرا باید در شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشیم؟

اینستاگرام مارکتینگ

فهرست مطالب

در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشیم یا خیر؟

در هر بیزینسی وقتی که رسانه های اجتماعی به درستی مورد استفاده قرار گیرند، می توانند مکمل ارزشمندی برای استراتژی ارتباطات یک بیزینس باشند. از آنجا که بسیاری از بیزینس‌ها به توسعه و حفظ ارتباطات خود با مشتری در ظرفیت های شخصی و حرفه ای علاقه دارند، پس حضور و توسعه ارتباط در شبکه‌های اجتماعی، در کنار فروش مستقیم و ارتباطات کلامی حضوری با مشتری می‌تواند شما را چند قدم جلوتر از رقبایتان قرار دهد.

رسانه های اجتماعی چیست؟

رسانه های اجتماعی یک شکل ارتباط مبتنی بر اینترنت است. پلتفرم های رسانه های اجتماعی به کاربران اجازه می دهند مکالمه داشته باشند، اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند و محتوای تصویری یا صوتی برای مخاطبین خود ایجاد کنند. انواع مختلفی از رسانه های اجتماعی وجود دارد، از جمله وبلاگ ها، میکرو بلاگ ها، ویکی ها، اپلیکیشن‌های اشتراک گذاری عکس، پیام رسان‌های فوری، اپلیکیشن‌های اشتراک گذاری ویدئو، پادکست ها، واقعیت مجازی و غیره. در ایران نیز شبکه‌های اجتماعی دارای محبوبیت زیادی هستند که به پرطرفدارترین آن‌ها اینستاگرام، واتس‌اپ (واتساپ)، و تلگرام هستند. به تازگی اپلیکیشن کلاب هاوس هم که بر پایه‌ی پیام صوتی و روم‌های گفتگو درباره‌ی موضوعات مختلف فعالیت می‌کند در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است.

شبکه های اجتماعی

مزایای استفاده از شبکه های اجتماعی چیست؟

افراد زیادی در سراسر جهان از شبکه‌های اجتماعی برای به اشتراک گذاری اطلاعات و ایجاد ارتباط استفاده می کنند. در سطح شخصی، رسانه های اجتماعی به شما امکان می دهد با دوستان و خانواده ارتباط برقرار کنید، چیزهای جدید یاد بگیرید، علایق خود را توسعه دهید و سرگرم شوید. در سطح حرفه ای، می توانید از رسانه های اجتماعی برای گسترش دانش خود در یک زمینه خاص و ایجاد شبکه حرفه ای خود با ارتباط با سایر متخصصان در صنعت خود استفاده کنید. در سطح شرکت، رسانه‌های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهند که با مخاطبان خود گفتگو کنید، بازخورد مشتری را به دست آورید و برند خود را ارتقا دهید تا بهتر شناخته شوید.

چه شبکه‌های اجتماعی مناسب بیزینس من یا شرکت من است؟

آیکون شبکه های اجتماعی

با توجه به اینکه هر سال شبکه‌های اجتماعی جدیدی راه اندازی می شوند، تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک برای بیزینس یا شرکت شما مناسب است می تواند گاهی دشوار باشد. پس مهم است که با داشتن مشاوران مارکتینگ همانند مجموعه دِیو مارکت در کنار خود از شبکه‌های اجتماعی در حال ظهور آگاه شوید و ببینید کدامشان با استراتژی ارتباطات بیزینس شما همسو هستند و باید در آن‌ها حضور پیدا کنید. قطعا همه‌ی شبکه‌های اجتماعی برای برند یا اهداف بازاریابی بیزینس شما مفید نیستند. به طور مثال شبکه‌ی اجتماعی مانند بادو (بدو) بر پایه‌ی دوست‌یابی، برای یک شرکت تولید کننده مناسب نیست، در حالی که حضور این مجموعه در شبکه‌ی اجتماعی لینکدین که مختص کار و کاریابی می‌باشد بسیار حیاتی است.

اگر خواستید بدون حضور مشاورانی همچون مجموعه دِیو مارکت در یک شبکه‌ی اجتماعی حضور پیدا کنید، قبل از اینکه یک حساب رسمی در شبکه‌ی اجتماعی جدید برای شرکت خود راه اندازی کنید، آن را در سطح شخصی امتحان کنید. یک حساب کاربری شخصی برای خود بسازید و سپس از آن استفاده کنید. نحوه استفاده افراد و شرکت های دیگر بررسی کنید. ببینید چه نوع محتوایی تولید می‌شود و به چه صورت در شبکه قرار می گیرد؟ کدام پست ها در شبکه محبوب ترین هستند؟ کاربران و شرکت ها هر چند وقت یک بار پست می گذارند؟ و در نهایت با یک استراتژی مناسب اقدام به شروع فعالیت در قالب اکانت شرکت یا بیزینس خود کنید.

فقط به این دلیل که می‌توانید در یک شبکه‌ی اجتماعی اکانت بسازید، لزوماً به این معنی نیست که باید باشید. انتشار بیش از حد محتوا از خود در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی می تواند استراتژی برندینگ شما را کمرنگ کند و از استفاده موثر از هر یک از آنها جلوگیری کند. در عوض، روی شبکه‌های اجتماعی تمرکز کنید که به شما امکان می دهند محتوای خود را با مخاطبان هدفتان به اشتراک بگذارید.

در شبکه های اجتماعی از کجا شروع کنیم؟

دِیو مارکت با تیم خلاق و متخصص خود می‌تواند در هر مرحله از حضور شما در شبکه‌های اجتماعی مختلف و تولید محتوای حرفه‌ای در این حوزه به شما کمک کند تا نسبت به رقیبانتان یک سر و گردن بالاتر باشید. برای شروع همکاری دیو مارکت می‌تواند یک آنالیز رایگان از شبکه‌ی اجتماعی شما انجام دهد و راه‌کارهای مناسب اولیه را به شما ارائه دهد.

برای آنالیز رایگان می‌توانید آدرس شبکه و شماره تماس خود را به واتساپ یا تلگرام مجموعه ارسال کنید و در زیر آن بنویسید برای آنالیز رایگان.
ما در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.

نویسنده:

جهت دریافت آخرین مقالات

محتوای مشابه

branding and its importance

اهمیت برندینگ

اهمیت برندینگ در نگاه اول شاید وقتی به اهمیت برندینگ فکر می کنید یاد یک سری اشکال،حروف و رنگ می افتید. اما اگر کمی عمیق

09999965640