اهمیت تولید محتوا و راه‌کارهای تولید محتوای حرفه‌ای

تولید محتوا

فهرست مطالب

چرا تولید محتوا مهم است؟

بازاریابی محتوا به سؤالات مخاطبان شما پاسخ می دهد و به شما کمک می کند برای مخاطبانتان اعتماد ایجاد کنید و این ارتباط را توسعه دهید، بازاریابی محتوا یک استراتژی در دیجیتال مارکتینگ است در دنیای امروز، به خصوص پس از سال 2020 و شروع پاندمی ویروس کرونا مشتریان از برندهای مورد علاقه خود، محتوای با کیفیت بالا و ثابت را انتظار دارند. پس تولید محتوا میتواند در الویت برنامه های بازاریابی شما قرار بگیرد.

طبق یک  تحقیق توسط موسسه  CMI که موسسه‌ی حرفه ای برگذاری دوره‌های مدیریت در انگلستان است، محتوای با کیفیت میتواند بیشتر از 72% از مخاطبین شما را جلب کند و در دراز مدت دستاورد های سودمندی برای کسب و کار شما به همراه داشته باشد.

هدف اصلی تولید محتوا

معرفی تخصصی برند خود

از آنجایکه شما مطالب مفید برای معرفی محصول یا خدمات خود به مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارید، مشتریان شما آگاهی بیشتری از برند شما خواهند داشت. (Brand Awareness)

حفظ ارزشمندی مخاطبان و مشتریان فعلی

از طرفی مشتریانی که تجربه خوب از خرید محصول یا دریافت خدمات از شما را دارند در مواجهه با یک محتوا به برند شما وفادار تر خواهند بود.

تولید محتوای با کیفیت چه تاثیری در بیزینس یا کسب و کار شما دارد؟

1. مخاطبین شما وفادار خواهند بود.

محتوای خوب یک دارایی مهم است که باعث تجربه های مثبت برای مشتریان بالقوه شما می‌شود و آنها را متقاعد به بازگشت و خرید دوباره می‌کند. بازاریابی محتوا به شما کمک می‌کند نظر مخاطب را جلب کنید در نتیجه باعث قوی تر شدن برند شما خواهدشد.

2.  در شبکه های اجتماعی ارتباط بهتری خواهید داشت.

افزایش دنبال کننده در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام یک مسئله ست، اما تولید محتوای کاربردی مسئله ای دیگر است. اگر شما جزو آن دسته از کسب و کارهایی هستید که با وجود داشتن دنبال کننده زیاد، نتیجه چندانی در فروش خود نمیبینید، وقت آن رسیده که از بازاریابی محتوا به نفع خود استفاده کنید. محتوای با کیفیت میتواند به کسب و کار شما کمک کند تا در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار بگیرید.

 3. مخاطبتان به شما اعتماد می‌کند.

تولید محتوای مناسب به کسب کار شما کمک می کند تا با مخاطبان خود ارتباط موثرتری برقرار کنید، به سوالات آنها پاسخ دهید. مادامیکه به نیاز های مشتریتان بدون هیچ چشم داشتی پاسخ می‌دهید در واقع شما در حال ایجاد ارزش هستید و احتمال اعتماد مخاطب به شما بیشتر خواهد بود.

در نتیجه، زمانی که محتوای شما در مکان و زمان مناسب به مخاطب مناسب نمایش داده می‌شود، باعث رشد برند شما می‌شود. هر چه مشتریان، محتوای با کیفیت بیشتری ببینند، احتمال ارتباط مثبت آنها با شرکت یا بیزینس شما بیشتر می‌شود.

4. با استراتژی صحیح بازاریابی، در زمان و هزینه صرفه جویی خواهید کرد.

در نگاه اول هزینه‌های تولید محتوا زیاد به نظر می‌رسد. شما می‌توانید یک کارشناس برای تولید محتوای خود استخدام کنید و در ذهن خود هزینه ها را کاهش دهید، که بعضا شاهد کاهش مخاطب خواهید بود. اما باید این موضوع را هم در نظر بگیرید که برای تولید محتوای ویدئویی که امروزه مخاطب بیشتری را جذب می‌کند احتیاج به یک تیم حرفه ای است پس در واقع شما با یک تیم حرفه ای تولید محتوا بودجه و زمان خود را تلف نمی‌کنید. دیو مارکت با داشتن یکه تیم حرفه‌ای تولید محتوا می‌تواند با کمترین هزینه نیاز شما را در تولید محتوای با کیفیت برآورده سازد. شما احتیاج به استخدام افراد مختلف با تخصص‌های مختلف نخواهید داشت و یک تیم کامل از متخصصین این حوزه را در کنار خود خواهید داشت.

انواع محتوا

محتواها انواع مختلفی دارند که در زیر برخی از انواع محبوب آن‌ها را نام می‌بریم.

محتوای بلاگ (وبلاگ)

صفحات بلاگ باعث شناخت برند شما می‌شوند و تعامل با مشتریان را افزایش می‌دهند.

در واقع صفحات بلاگ وبسایت‌ها بستری را آمده می‌کنند که شما می‌توانید هر نوع محتوا را به سریع ترین و راحت‌ترین راه ممکن انتشار دهید. هرچه محتوای وبلاگ شما دقیق تر و به روزتر باشد احتمال رشد کسب و کار شما بیشتر خواهد شد. این موضوع مستقیما به رنکینگ بهینه سازی وبسایت شما برای موتورهای جستجو مثل گوگل کمک می‌کند. بطور میانگین یک صفحه وبلاگ بین 600 تا 3000 لغت است که هر چه وبلاگ طولانی تر باشد شانس شما را بیشتر خواهد کرد. البته ناگفته نماند که بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو) فقط با گذاشتن مقاله در وبلاگ انجام نمی‌شود و تکنیک‌های پیچیده ‌ی خاص خود را دارد.

محتوای اینفو گرافیک

گاهی اوقات کسب و کار شما پیامی برای مخاطبان خود دارد که انتقال آن از طریق صفحه بلاگ مشکل است برای حل این مسئله احتیاج به یکسری تصاویر یا اعداد خواهید داشت، اینجاست که اینفوگرافیک به کمک شما می آید.

در واقع شما با اینفوگرافیک از روش بصری برای انتقال پیام خود و اعداد و ارقام استفاده می‌کنید و روشی ایده آل برای انتقال پیام های پیچیده به مخاطبان است که مخاطب شما بدون صرف وقت زیاد برای خوانندن وبلاگ طولانی پیام شما را دریافت کند.

محتوای ویدئویی

همه ما دوست داریم ویدئو های جذاب و کاربردی را تماشا کنیم. ویدئو ها حواس بصری و شنوایی را همزمان درگیر می‌کنند و با بوجود آمدن صفحه های اجتماعی مانند یوتیوب و اینستاگرام تمایل مخاطبین به ویدئو ها بیشتر از قبل شده است. تولید محتوای ویدئویی کاری دشوار است اما تاثیر بسزایی رو مخاطب می‌گذارد. بطور میانگین هر فرد حداقل 100 دقیقه در روز به تماشای ویدئو صرف می‌کند و 48% از مشتریان به این ویدئو ها اعتماد می‌کنند. (این ویدیو می‌تواند در شبکه‌های اجتماعی یا حتی یک تبلیغ تلویزیونی باشد)

اگر شما بتوانید ویدئویی با محتوا و کیفیت حرفه‌ایی س بسازید بدون شک از دو روش قبلی موفق تر خواهید بود. اگر خود تخصص این کار را ندارید حتما از دیو مارکت که دارای تیم تخصصی در این زمینه است کمک بگیرید.

محتوای متنی – گرافیکی

کاهی اوقات می‌توانید با یک طرح گرافیکی که همراه آن، متن در تصویر باشد هم یک پیام از برندتان را انتقال دهید. این نوع محتوا بیشتر برای شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام که قابلیت بارگذاری عکس را دارند رایج است.

محتوای صوتی (پادکست)

این روزها با توجه به مشغله‌ی کاری افراد فرصت کمتری برای دیدن ویدیو ها یا خواندن یک مقاله در وبسایت یا شبکه های اجتماعی است. از این رو خیلی از افراد به گوش دادن صداهای از پیش ضبط شده در قالب پادکست ها روی آوردند. شاید شما هم در حین رانندگی در ترافیک صبحگاهی تا محل کار خود علاقه‌مند به گوش دادن به پادکست های آموزشی یا داستانی باشید. در هر صورت تولید پادکست هم می‌تواند یک نمونه بازاریابی محتوا باشد.

از انواع دیگر بازاریابی محتوا نیز غافل نشوید و حتما در برنامه‌ی جامع بازاریابی خود از آن‌ها نیز استفاده کنید.

نویسنده:

جهت دریافت آخرین مقالات

محتوای مشابه

branding and its importance

اهمیت برندینگ

اهمیت برندینگ در نگاه اول شاید وقتی به اهمیت برندینگ فکر می کنید یاد یک سری اشکال،حروف و رنگ می افتید. اما اگر کمی عمیق

09999965640