استراتژی اومنی چنل Omni-Channel در تبلیغات

Omni Channel Marketing
در این مقاله ما مروری بر استراتژی اومنی چنل Omni-Channel ، و اینکه چرا باید از آن استفاده کنیم و چه تاثیری بر بیزینس ما دارد می‌پردازیم.

فهرست مطالب

استراتژی اومنی چنل – OMNI CHANNEL و مروری بر تاثیر آن بر بیزینس ما
مشتری شما برای اینکه بهتر بتواند با شما تعامل داشته باشد ترجیح می‌دهد شما همیشه در دسترس او باشید. کمپین‌های تبلیغاتی این نیاز مشتری را برای او برآورده می‌کند .

در یک کمپین تبلیغاتی شرکت شما از حداکثر مدیاهای در دسترس با توجه به بودجه کمپین‌های تبلیغاتی ،نیاز و استراتژی سازمان خود ، استفاده می‌کند. وب‌سایت ها ، سوشال مدیاها ، ایمیل، اپلیکیشن ها ، تبلیغات پیامکی، بیلبوردهای عریض سطح شهر و استرابورد‌ها از جمله کانال تبلیغاتی در دسترس هستند. 

 

چرا تبلیغات 360 درجه با استراتژی اومنی چنل Omni-Channel  ؟

همه مشتریان شما سلیقه مشابهی ندارند. توجه بعضی از افراد به بازاریابی های آنلاین شما جلب میشود و برخی دیگر به صورت سنتی یا همان آفلاین شما را دنبال می‌کنند .

از طرفی دیده شدن همه جانبه شما برای آن دسته از مشتریانی که شما را در اکثر مدیاها دنبال می‌کنند با استراتژی اومنی چنل Omni-Channel بیشتر می‌شود. بنابراین با به کارگیری این استراتژی تاثیر گذاری بیشتر و همه جانبه تری بر مخاطبین خود خواهید داشت.

 کمپین 360 درجه با استراتژی اومنی چنل Omni-Channel و نتیجه تحقیقات در مورد آن.

بر اساس تحقیقات، مشتریان نهایی (B2C) معمولا درگیر سه تا شش کانال تبلیغاتی هستند تا بتوانند انتخاب نهایی خود را انجام دهند (مثلا رزرو هتل) . درصد احتمال انتخاب شما توسط مشتری، از بار ششم به بعد که شما را در مدیاهای متفاوت می‌بیند، بیشتر می‌شود .

فروشگاه هایی که از تبلیغات 360 با استراتژی اومنی چنل Omni-Channel استفاده کرده اند ضریب موفقیتشان 17 برابر بیشتر از فروشگاه هایی بوده که تنها از یک کانال تبلیغاتی استفاده کرده بودند.

تحقیقاتی که در دوران پاندمی کرونا انجام گرفت نشان داد که دو سوم افرادی که عادت داشتند محصولات را به صورت سنتی دنبال کنند و خرید نهایی را انجام دهند در مواجهه با تبلیغات آنلاین آن را پذیرفتند و آن را جایگزین روش سنتی کردند . گرچه برخی از آنها همچنان جستجو و سفارش محصول به صورت آنلاین و آفلاین را به صورت همزمان ترجیح می‌دهند. مثلا دوست دارند در وسط فروشگاه باشند و همزمان با دیدن حضوری محصول، اطلاعات محصول را نیز سرچ کنند یا نگاهی به بروشور داشته باشند و همزمان به صورت آنلاین سفارش دهند.

سلیقه فیجیتال Phygital مشتریان در استراتژی اومنی چنل Omni-Channel.

این سلیقه خاص در میان مشتریان، چنان الگوی متفاوتی را ایجاد کرد که مسیر جدیدی را به نام فیجیتال در تبلیغات و ارائه محصول به وجود آورد. این کلمه ترکیبی از تبلیغات فیزیکی و تبلیغات دیجیتال است.

  Physical+Digital=Phygital

البته نسل Z که به صورت کلی هیچ مشکلی با تبلیغات آنلاین ندارد و آن را به تبلیغات سنتی در هر حالتی ترجیح می‌دهد.

تاثیر تبلیغات هدفمند 360 درجه با استراتژی اومنی چنل Omni-Channel بر درآمد.

حس مشتری قبل از خرید، در هنگام خرید، و پس از خرید محصول یا استفاده از خدمات شما، باید یکسان باشد و یا در یک راستا باشد تا بتوان گفت که مارکتینگ اومنی چنل Omni-Channel شما در این زمینه به خوبی انجام پذیرفته است.

حال اگر با این استراتژی یک مجموعه بتواند بازار هدف درستی را انتخاب کند می‌تواند درآمد خود را بین 5 تا 15 درصد افزایش دهد .

ابزارهای مورد نیاز تبلیغات اومنی چنل Omni-Channel.

– برای اجرای این سبک از تبلیغات نیاز به سرمایه گذاری به صورت نرم افزاری و سخت افزاری داریم .

– آموزش کارمندان برای برخورد هدفمند با مشتری، به خصوص پرسنل خط مقدم سازمان که در مواجهه مستقیم با مشتری هستند که بتوانند مسیر خرید یک مشتری را به خوبی درک و به او کمک کنند جزو ملزومات است.

– شرکت هایی که تا کنون عملکردی سنتی داشتند باید در استراتژی تبلیغات خود بازنگری داشته باشند تا بتوانند تبلیغات سنتی خود را با تبلیغات اومنی چنل   Omni-Channel همسو کنند .

استراتژی اومنی چنل Omni-Channel چیست ؟

استراتژی اومنی چنل Omni-Channel راهی است که در نهایت ارزش شرکت و خدمات شما را ملموس می‌کند .

در واقع در این استراتژی، ما کورکورانه تبلیغ نمی‌کنیم بلکه با نگاهی کل نگرانه به ارزش های شرکت (محصول و خدمات) به دنبال خلق ارزش افزوده و در حین حال در الویت قرار دادن مشتری هستیم .

شرکت های موفق در این زمینه معمولا تجربه مشتریان را سرلوحه کار خود قرار داده اند .

استراتژی اومنی چنل Omni-Channel در بازاریابی B2B.

اکنون استراتژی تبلیغاتی اومنی چنل Omni-Channel بخش جدایی ناپذیری از مسیر ارتباطی بیزینس ها را به خود اختصاص داده است . تجارت الکترونیک ، ارتباطات حضوری و ویدیو کنفرانس ها،تبدیل به بخش مهمی از تجربه مشریان شده است.

بر اساس تحقیقات McKinsey در سال 2021 ، استراتژی تبلیغاتی اومنی چنل Omni-Channel پس از پاندامی کرونا، 94 درصد اثر گذاری بهتری داشته است.

یافته ها همچنین نشان داده‌اند که، مشتریان و توزیع کنندگان در بیزینس های B2B برای ارتباط گیری از ده کانال ارتباطی یا بیشتر استفاده کردند که این آمار در مقایسه با سال 2016 که تنها 5 کانال ارتباطی را استفاده می‌کرده‌اند دو برابر شده است.

تحقیقات نشان داده است که مشتریان معمولان تامین کننده خود را به خاطر تجربه بهتر اومنی چنل Omni-Channel یک تامین کننده دیگر تغییر دادند .

تصمیم گیرندگان نیز امروزه کانال های ارتباطی بیشتری را برای گرفتن تصمیم خود استفاده می‌کنند .

آنچه مشتریان را در بازاریابی B2B با استراتژی اومنی چنل Omni-Channel به سازمان شما وفادار می‌کند این پنج نکته است

1- دادن گارانتی (نزدیک به 80 درصد مشتریان B2B ذکر کردند که این موضوع برایشان مهم است)

2 – اگر محصولی را آنلاین به نمایش می‌گذارید ذکر کنید که موجود است یا خیر.

3 – امکان سفارش آنلاین از تمامی کانال های موجود باید امکان پذیر باشد.

4 – فراهم کردن خدمات بیشتر برای مشتریان .

5 – مطمئن شوید که این ارتباط با مشتری ادامه دار خواهد بود .

دیو مارکت با کمپین‌های 360 درجه با استراتژی اومنی چنل Omni-Channel به افزایش فروش انفجاری محصول یا خدمات شما کمک می‌کند.

 

نویسنده و مترجم:م.مطهر

نویسنده:

جهت دریافت آخرین مقالات

محتوای مشابه

branding and its importance

اهمیت برندینگ

اهمیت برندینگ در نگاه اول شاید وقتی به اهمیت برندینگ فکر می کنید یاد یک سری اشکال،حروف و رنگ می افتید. اما اگر کمی عمیق

09999965640