توسعه بازار

توسعه بازار

افزایش سهم بازار یکی از خدمات تخصصی دیو مارکت است.

شاید شما چندین سال باشد که در بیزینس خود مشغول به فعالیت هستید، اما سهم بازار شما همواره روی یک خط نسبتا مستقیم حرکت می‌کند، دیومارکت به شما کمک می‌کند تا با استراتژی‌های توسعه بازار بتوانید سهم بازار خود را افزایش دهید و از رقبای خود پیشی بگیرید.

 
 

 

 

“یا رشد می‌کنیم یا از بین می‌رویم”

این جمله در 50 سال گذشته یک شعار شرکتی بوده است و همه‌ی شرکت‌ها بدون اینکه حتی بدانند چگونه می‌توان از رقبا پیشی گرفت سیاست‌های فروش مشخصی را دنبال می‌کردند. اما این روزها دیگر این مسیر کارساز نیست و شما برای افزایش سهم بازار خود در بین رقبا احتیاج به دانش مارکتینگ دارید.

یک مطالعه در آمریکا که در مجله بازاریابی شماره 82 نیز به چاپ رسیده است نشان می‌دهد شرکت‌هایی که حداقل یکی از اعضای هیئت مدیره آن‌ها را یک فرد آگاه به علم مارکتینگ تشکیل می‌دهد سالانه 5.8 درصد سودآور تر از شرکت‌هایی هستند که هیچ فردی از اعضای هیئت مدیره آن‌ها با علم مارکتینگ سر و کار ندارد.

در این تحقیق بیوگرافی 64.086 نفر اعضای هیئت مدیره 1.500 شرکت برتر بازار سهام آمریکا بررسی شده است و تجزیه و تحلیل اطلاعات نشان داد که 2.6٪ از همه اعضای هیئت مدیره تجربه بازاریابی قبلی یا فعلی در سطح اجرایی داشتند و 16٪ از اعضای هیئت مدیره دارای یک عضو با نوعی سابقه در بازاریابی هستند.

چگونه این موضوع باعث افزایش سهم بازار خواهد شد؟

این تحقیق نشان داد که هیئت‌ مدیره‌هایی‌ با اعضایی با تجربه بازاریابی قوی در موقعیت بهتری قرار دارند تا رشد را به یک اولویت کل شرکت تبدیل کنند و اثربخشی استراتژی‌های رشد درآمد را افزایش دهند. با مقایسه آرایش هیئت مدیره، مشخص شد که زمانی که یک متخصص مارکتینگ در هیئت مدیره حضور دارد، درآمد سالانه 5.8 درصد افزایش می یابد.

حال اگر در ساختار سازمانی خود یک متخصص مارکتینگ با تجربه را ندارید ایرادی ندارد، دیو مارکت با حضور در کنار شما به عنوان مشاور بازوی قدرتمند سوم شما در حوزه‌ی مارکتینگ خواهد بود.

پس اگر برای افزایش سهم بازار در حال بررسی راه‌کارهای موجود هستید شاید یک تماس مسیر بیزینس شما را برای همیشه تغییر دهد.

 
 

 

 

09999965640